تاریخچه نیکان

شرکت مهندسی نما پنجره نیکان، تولید کننده درب و پنجره آلومینیومی با شیشه های دو جداره، نمای شیشه ای و آلومینیومی، نرده های استنلس استیل و آلومینیوم است.

قبل از شکل گیری شرکت مهندسی نما پنجره نیکان، مدیران و کارکنان نیکان تجربه چندین سال فعالیت در زمینه تولید درب و پنجره و نمای آلومینیومی ساختمان را در کارنامه خود داشته اند. سرانجام مدیران نیکان در سال ۲۰۰۷ میلادی (۱۳۸۵ شمسی) با راه اندازی اولین خط تولید درب و پنجره آلومینیومی مستقل خود و بهره مندی از چندین سال تجربه در اجرای پروژه های گوناگون، نیکان را تاسیس کردند.
پس از شکل گیری نیکان، مدیران ارشد با شرکت های مطرح در زمینه طراحی و تولید سیستم پروفیل های آلومینیومی اروپائی و ترک ارتباط برقرار نموده و پس از بازدید و مقایسه سیستم های مختلف در سال ۲۰۱۱ میلادی، اقدام به اخذ نمایندگی انحصاری از شرکت Burak aluminum ترکیه جهت توزیع کلیه محصولات آن شرکت کردند.
در این راستا ، برند های Burak aluminum و Alu line و Burak Bond در کلیه مقاطع پروفیل، ورق و درب و پنجره آلومینیومی در ایران به نام شرکت مهندسی نما پنجره نیکان به ثبت رسیده و کلیه حقوق مادی و معنوی از قبیل واردات، تبلیغات، بسته بندی و فروش آن منحصرا در اختیار شرکت مهندسی نما پنجره نیکان است.

خلاصه فرآیند کاری نیکان

مدیریت فروش نیکان:

اولین مرحله فعالیت نیکان، مدیریت فروش در دپارتمان فروش نیکان است. دپارتمان فروش نیکان براساس دانش روز مدیریتی، با ارائه اطلاعاتی جامع در مورد کلیه محصولات و خدمات به مشتریان از طریق کاتالوگ ها، بروشورها، وب سایت، شبکات اجتماعی و نمونه های شاهد، مشتریان را جهت انتخاب مناسب ترین محصولات به لحاظ کیفیتی و توجیه اقتصادی راهنمایی می کند و خواسته های نهایی ایشان جهت تبدیل به مشخصات فنی مورد نظر را اخذ می کند.

شروع همکاری با نیکان:

پس از تصویب مراحل امکان سنجی قرارداد و تصویب پروژه توسط کارفرما / مشتری، انعقاد قرارداد با ایشان صورت می گیرد. دپارتمان برنامه ریزی و کنترل پروژه با دریافت رونوشتی از قرارداد، اقدام به شروع فرآیند برنامه ریزی پروژه می نماید. در اولین گام، مدیر برنامه ریزی نسبت به تکمیل فرم شناسنامه پروژه به منظور شناسایی کامل پروژه اقدام نموده و پس از تهیه شناسنامه پروژه با برگزاری جلسات مستمر با مدیران اجرایی و پروژه، اطلاعات مربوط به فعالیت های پروژه نظیر ساختار شکست فعالیت های پروژه، پیش نیازها، مدت زمان اجرای هر فعالیت، منابع پروژه و ساختار مسئولیت های اجرایی پروژه را مشخص می کند. کارشناسان برنامه ریزی پس از دریافت اطلاعات فوق، با استفاده از نرم افزارهای کنترل پروژه مانند MS PROJECT و PREMAVERA برنامه زمان بندی پروژه را تهیه نموده و برنامه نهایی پس از اخذ تاییدات کارفرما و مدیر پروژه، برای کارفرما و سایر ذینفعان (مدیر فنی و اجرایی، مدیر پروژه ) ارسال می گردد. همچنین در صورت نیاز، کل و یا بخشهایی از برنامه زمانبندی که باید توسط واحدهای اجرایی ذیربط رعایت گردد (نظیر کارگاه پروژه و پیمانکاران) بصورت مستقل به ایشان ابلاغ می شود.

فرآیند طراحی نیکان:

کارشناسان فنی طراحی نیکان با بکارگیری نرم افزاهای مناسب طراحی نما و پنجره نظیر LOGIKAL ،AUTOCAD ،۳D MAX، طراحی، تیپ بندی محصولات، محاسبات اقلام مورد نیاز و شیشه مصرفی در پروژه ها را انجام می دهند. نرم افزارهای تخصصی دپارتمان طراحی بدون خطا در محاسبات، دارای توانایی طراحی نما و پنجره پیچیده، بهینه سازی برش پروفیل، محاسبات دقیق قیمت، صدور پیش فاکتور و قرارداد بوده و تمامی خدمات مورد نیاز مشتریان را در کوتاهترین زمان ممکن به انجام می رسانند.

فرآیند تولید:

  • مواد اولیه:

نیکان همواره در پی جلب رضایت مشتریان خود در زمینه کیفیت محصولات خود بوده است. از این رو نیکان با استفاده از مواد اولیه استاندارد و با کیفیت اعم از پروفیل، لاستیک، یراق آلات و سایر ملزومات مصرفی و بهره مندی از تخصص شرکت های برتر طراح و تولید کننده پروفیل های آلومینیومی سعی در ارضای نیاز مشتریان خود داشته است. در همین راستا نیکان از پروفیل هایی استفاده می کند که از مواد اولیه و آلیاژهای آلومینیوم شرکت های Hydro نروژ و Rusal در کارخانه Burak aluminum تهیه می شوند که علاوه بر جلای ظاهری، تحت عملیات سخت کاری دارای مقاومتی مناسب و سختی بالا می گردند. پوشش پروفیل های بکاررفته در درب و پنجره ها طبق سلیقه کارفرما و مطابق با استانداردهای جهانی در رنگهای مختلف آنادایز یا رنگ پودری الکترواستاتیک و طرح چوب است که علاوه بر پوشش ظاهری موجب استحکام و مقاومت بالاتر پروفیل نیز می گردد.

  • تولید:

تولید و ساخت درب و پنجره و نماهای اجرا شده توسط نیکان بوسیله ماشین آلات CNC از برند های معتبر emmegi ایتالیا و ALUMATEC آلمان (برش CNC، دستگاه های فرز اتوماتیک و کله زن، کریمپینگ گوشه، بسته بندی و … )، توسط پرسنل مجرب و کارآزموده در سایت کارخانه نیکان به مساحت ۲۵۰۰ متر مربع واقع در شهرک صنعتی عباس آباد صورت می پذیرد.
همچنین پرسنل متخصص و آموزش دیده نیکان توسط کارشناسان شرکت آلمانی نحوه کار با ماشین آلات تولید را فراگرفته اند و در زمینه مونتاژ کلیه متعلقات و یراق آلات خاص نیز مهارت بالایی دارند. نظام برنامه ریزی، کنترل و تضمین کیفیت و ایمنی در جهت ارتقاء سطح تولید ناب و چابک در کارخانه مستقر بوده و همواره پایش و کنترل کمیت و کیفیت برنامه های ساخت محصولات با بالاترین دقت از سوی عوامل اجرایی صورت می پذیرد.
این امر باعث می شود تا این شرکت قابلیت تولید انبوه انواع پنجره ها و نمای ساختمان را با کیفیت بالا و سرعت مناسب داشته باشد.

تحویل و نصب محصولات:

از آنجایی که در محصولات ساختمانی، نحوه نصب و اجرا نیز از اهمیت خاصی برخوردار است، این شرکت با شناخت نقاط بحرانی دارای اهمیت، در نصب و اجرا محصولات خود از پرسنل مجرب بهره گرفته که حداکثر کیفیت را در نصب در زمان پیش بینی شده خواهند داشت. کلیه فرایند های مذکور اعم از مهندسی فروش، تولید و نصب تحت سیستم مدیریت یکپارچه بر پایه الزامات استاندارد ISO9001/2015 مدیریت و کنترل می گردد.

می خواهید بیشتر با روند کار ما آشنا شوید؟